środa, 23 grudnia 2015

Wiejskie gryzmołki pana Pierdziołki - Błyskawiczny konkurs!


Biblioteczka naszych córek ugina się pod ciężarem ogromnej ilości książek. Są wśród nich i takie, które nie mają szans nacieszyć się drobinkami kurzu, ani odetchnąć od ciągłego dotyku dziecięcych rączek. W tej grupie zasłużonych jest on - Pan Pierdziołka. Już niemal cztery lata jest stałym towarzyszem zabaw naszych Świerszczy. Szczególnie starszy Świerszcz domaga się nieustannego odczytywania wesołych wierszyków, powtarzanek, wyliczanek i śpiewanek. Pierdziołka jest częstą lekturą do poduszki, ale nie tylko. To na nim starsza córka uczyła się rozpoznawać pierwsze litery, dziś wtajemnicza się w naukę czytania.

Myślę sobie, że gdyby zaproszono mnie do udziału w konkursie wiedzy o Panu Pierdziołce, to pewnie zajęłabym w nim wysoką pozycję, gdyż niemal wszystkie wierszyki każdego tomu znam już na pamięć. Dziś, kiedy młodszy Świerszcz wciska się na moje kolana z pierdziołkowymi książkami, z westchnieniem ulgi powitałam pojawienie się nowego tomu na księgarnianych półkach. Dziękuję wydawnictwu za ten miły prezent. Groźba rutyny została na chwilę odsunięta. 

Podpatrzył przez dziurę Pierdziołka kurę,
Jak gryzmoliła w piasku pazurem.
Z radości fiknął cztery koziołki,
"Ja na wsi będę pisał gryzmołki!"

I wszystko jasne. Nowy, czwarty już tom Pana Pierdziołki poświęcony jest tematyce wsi. Gryzmołki Pierdziołki to całkiem spora kolekcja nowych wierszyków dla najmłodszych czytelników. Obserwacja wsi oczyma tego sympatycznego bohatera, podobnie jak w poprzednich tomach, wypełniona jest potężną dawką humoru. Od pierwszych stron książki zaglądamy do zagrody z wiejskimi zwierzętami, pracujemy w polu, poznajemy typowych reprezentantów wsi: sołtysa, babę, chłopa, a nawet i samego księdza. Podglądamy, chichoczemy, przyswajamy sobie uroki życia na prowincji. Natykamy się nawet na kilka niegrzecznych wierszyków do odczytania dzieciom za pozwoleniem szanownych rodziców. I te oczywiście podobają się Świerszczom najbardziej.

Jeśli są wśród Was tacy, którzy nadal jeszcze poszukują czytelniczych prezentów, zachęcamy i rekomendujemy zakup tej fantastycznej książki.


Uwaga! Dla naszych czytelników mamy błyskawiczny konkurs. Prosimy o przesłanie na adres przystanrodzina@gmail.com dosłownie jednego zdania uzasadniającego, dlaczego to właśnie Wam mamy podarować egzemplarz książki "Wiejskie gryzmołki pana Pierdziołki". Na zgłoszenia czekamy do 24.12.2015. Dwa egzemplarze książki czekają. Z osobami nagrodzonymi skontaktujemy się osobiście. 


Linki do recenzji wcześniejszych tomów:  Autor: praca zbiorowa
Rok wydania: 2015
Stron: 56
Oprawa: twarda
Ilustracje: Kasia Cerazy


Za egzemplarze książek dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz