niedziela, 4 stycznia 2015

Niedziela z książką: Przygody SuperMikołaja.

Być może zaskoczeni jesteście naszą propozycją właśnie teraz, kiedy po świętach pozostały już tylko wspomnienia, a wizerunek tego poczciwego świętego zniknął z wystaw sklepowych, ustępując tym samym miejsce nowemu bohaterowi o tajemniczym imieniu SALE. Książka, o której opowiemy Wam dzisiaj, nie jest klasycznym przykładem świątecznej opowieści. Główny bohater, Święty Mikołaj, być może i wywołuje takie skojarzenia, ale dziś poznamy go zupełnie w nowej odsłonie.

Świat się zmienia, przyśpiesza. Postęp, technologia, nowe trendy wkroczyły nawet na biegun północny. Śrubokręt ultradźwiękowy M33, łyżwoostrzałka, naciągacz sprężyn, czy błyskawiczna kokardowiązałka w zwinnych rękach pracowitych elfów, doprowadzają do takiej efektywności pracy podczas przygotowań do Wspaniałej Magicznej Nocy, że Święty Mikołaj widząc taki stan rzeczy, popada w przygnębienie spowodowane brakiem zajęć i wrażeniem, że jest już zupełnie niepotrzebny. W tym oto smutnym dla niego okresie, spotyka wyjątkowo kreatywnego i uczynnego renifera o imieniu Renek, w towarzystwie którego na nowo odnajduje radość i sens życia. 


Staje się SuperMikołajem. Obrońcą wszystkich dzieci. Strażnikiem sprawiedliwości oraz nieustraszonym łowcą przygód. Ale zanim ruszy na ratunek potrzebującym, musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami takimi jak: dobór odpowiedniego stroju, imienia superbohatera, jego pojazdu oraz pozostałymi ważnymi elementami wymyślonej nowej roli.W czasie lektury tej sympatycznej i przyzwoicie długiej opowieści, od chichotów córki powietrze pełne było przyjemnego drgania. Duża czcionka i wspaniałe ilustracje sprawiły, że czas spędzony przy "Przygodach SuperMikołaja" i tak wydał się nam zdecydowanie za krótki. Każdy z nas ma swoich ulubionych superbohaterów, których moce wzbudzają w nas zachwyt, a nierzadko zazdrość. Dlatego nieporadny, lekko ociężały na ciele SuperMikołaj, pozbawiony jakichkolwiek fantastycznych zdolności oraz jego nieco zwariowany asystent Renek, wiele razy doprowadzą Was do śmiechu w czasie obserwacji ich zmagań ze złem.


Polecamy niezależnie od pory roku. Zawsze jest pora na Fantaprzygodę!

Przygody SuperMikołaja - do kupienia w Empik

Tekst: Silvia Giani

Przełożył: Tadeusz Lipiński

Typ okładki: twarda 

Liczba stron 246

Wydawca: Wilga
Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwie Wilga, będącej częścią Grupy Wydawniczej Foksal.

3 komentarze:

  1. Fajna historia, ciekawa książka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Super hero z tego Mikołaja, fajna pozycja dla starszych dzieci ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. O, wydaje mi się, że zainteresuje mojego Starszaka :)

    OdpowiedzUsuń