niedziela, 7 grudnia 2014

W dobrym TTON-ie być aniołem. Starotyskie Mikołajki Rowerem i Bryczką


Wczorajszy dzień bez wątpienia należał do niego. Tradycyjnie, jak każdego roku, całą rodziną przywitaliśmy świętego Mikołaja, ikonę nadchodzących świąt. Jego przybycie zapowiedziano na chwilę po zapadnięciu zmroku, w scenerii pięknie rozświetlonych dekoracji, które już od kilku dni cieszą oczy mieszkańców naszego miasta. Za bryczką świętego sunęła parada jego świątecznych pomocników na rowerach. Widok był wspaniały. A emocje, które rysowały się na twarzyczkach mijanych przez Mikołaja dzieci, wzbudzały niesamowite pokłady wzruszenia. 

Wczorajszy wieczór zapewniał dzieciom sporo atrakcji, było dużo tańca, śpiewu i zabawy. A dorośli na chwilę mogli stać się prawdziwymi aniołami, kupując świąteczne upominki i ozdoby wykonane przez organizacje zrzeszające osoby z niepełnosprawnością. Z niekłamaną przyjemnością obserwujemy, jak z roku na rok przybywa uczestników tego sympatycznego eventu. Kto wie, może i my, dorośli, również przez chwilę chcemy poczuć się dziećmi?

W domu na dziewczynki oczekiwały piękne prezenty, które pozostawił dla nich lecący nad miastem Mikołaj. Po dniu pełnym wrażeń i niespodzianek, sen spłynął na nie niemal natychmiast po przyłożeniu głów do poduszek. Mikołaj i do nas przyszedł tej nocy. Podarował nam 5 godzin niezmąconego niczym snu. Dziękujemy!

2 komentarze: