niedziela, 14 grudnia 2014

Niedziela z książką: "Niezwykłe przygody latającej myszy".

Torben KuhlmannWisława Szymborska miała racje mówiąc, że czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. Recenzując dla Was "Niezwykłe przygody latającej myszy" Torbena Kuhlmanna, jestem zmuszona tą piękną myśl Szymborskiej poszerzyć dodatkowo o dwa słowa: "czytanie i oglądanie ilustracji ...", bowiem wierzcie mi, książka Kuhlmanna jest prawdziwą ucztą dla oka.
 
Nie chce się wierzyć, że "Niezwykłe przygody latającej myszy" są debiutem pisarskim autora, a w zasadzie stanowią jego pracą dyplomową. Historia, którą poznajemy w trakcie czytania książki, opowiada nam o losach niezwykłej myszy, która niczego bardziej nie pragnie, jak odnaleźć swoich przyjaciół. By jeszcze raz zobaczyć swoich bliskich jest zmuszona pokonać Ocean Atlantycki, by dostać się do odległej Ameryki. Pozornie wydawało się to bardzo proste zadanie, niestety dostępu do statków strzegły liczne wygłodniałe koty, uniemożliwiając tym samym skorzystanie przez naszego bohatera z drogi morskiej. Splot nieoczekiwanych wydarzeń powoduje, że w małej myszce rodzi się wielki talent i staje się ona wielkim wynalazcą. Twórcą pierwszej na świecie maszyny latającej. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na myszkę w tracie jej przygód? Czy uda jej się pokonać wszystkie przeciwności losu i zrealizować swoje marzenie? Aby otrzymać odpowiedzi na to pytanie, musicie sami sięgnąć po tą książkę i zapoznać się z tą piękną historią. 

Torben Kuhlmann

Muszę przyznać, że od dnia, kiedy książka trafiła do naszego domu, już kilkanaście razy sięgałam po nią tylko po to, aby przeglądać jej przepiękne ilustracje. Informacja o tym, że autor jest pasjonatem wynalazków i historii lotnictwa, potwierdziła tylko to, że książka jest wynikiem ogromnej namiętności. 

Oswajanie przez Twoje dziecko przestworzy możesz zacząć od przybliżenia mu historii o Ikarze, opowiedzieć o Leonardzie da Vinci, o braciach Wright oraz pozostałych legendach lotnictwa. Możesz też zacząć od książki "Niezwykłe przygody latającej myszy", niecodziennej historii o tym, że nawet ktoś tak malutki jak mała myszka, może dokonać czegoś naprawdę wielkiego. 


Tekst i ilustracje: Torben Kuhlmann
 
Typ okładki: twarda 
Liczba stron 80 
Format: 215 x 280 mm 
Wydawca: Wilga
4 komentarze:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej książki. Chyba poszukam, żeby przynajmniej zerknąć na te ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja również zacznę od przeglądnięcia ilustracji ... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy dla niespełna 4-latka ta książka będzie zbyt skomplikowana/długa/trudna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja 3,5 letnia córka bawiła się znakomicie w trakcie jej lektury. Fakt, pojawiło się w niej kilka zagadnień wymagających wyjaśnienia. Ale w końcu o to chodzi w trakcie czytania, aby rozwijać horyzonty :)

   Usuń