niedziela, 21 września 2014

Bajkowy świat z milionów klocków zbudowany.

Wyobraźnia, cierpliwość, zabawa i pasja to słowa, które od zawsze kojarzą się z klockami Lego. Kilka dni temu wybraliśmy się odwiedzić największą w Polsce wystawę tychże klocków. Nie spodziewaliśmy się, że tak bardzo zachwycą nas eksponaty przygotowane przez autorów tej wystawy.

Wpatrując się w zaprezentowane przez twórców fantastyczne makiety, mieliśmy wrażenie, że podglądamy prawdziwie dziejące się sceny. Eksponaty wyglądały jakby żywe, a my z ciekawością uczestniczyliśmy w ich przygodach. Klocki Lego dorosły, za czasów naszego dzieciństwa mogliśmy tylko marzyć o możliwościach, których świadkiem staliśmy się podczas tej wystawy. Podziwialiśmy również najbardziej spektakularną budowlę - 11 metrowej długości makietę Titanica. Jego budowa pochłonęła ponad pół miliona klocków.

W XXI wieku, klocki Lego to już nie tylko zabawki, to także nauka programowania oraz nauka zrozumienia mechanizmów, jakie działają w otaczającym nas świecie. Spędziliśmy sporo czasu przy gablotach z robotami z kolekcji Mind Storm. Reagująca na dotyk kobra była niewątpliwie najciekawszym eksponatem w tej części wystawy.

Nie mamy wpływu na to, że świat zabawek jest mocno przesiąknięty komercjalizacją. W klockach Lego pojawiło się już tyle licencjonowanych zestawów, że nie sposób nadążyć za obecną modą. To wszystko ku radości maluchów i utrapieniu portfela rodziców.

Wystawa jest niesamowitym miejscem i skoro jeden obraz wart jest 1000 słów, zapraszam do galerii wykonanych przez nas zdjęć. Historia powstania wystawy klocków to kolejny dowód na to, że chcieć to móc. Pomysł stworzenia tej wystawy zrodził się ponoć w głowach dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, rodziców wielkich fanów klocków Lego. Brawa za pomysł. Dziękujemy za pyszną zabawę.

Więcej informacji na stronie Wystawa Klocków Lego.


5 komentarzy:

 1. Czadowe!!!! Tylko czemu tak daleko od nas? :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Może później znajdziecie miejsce blisko Was:

  Poznań: październik - listopad - C.H. PESTKA - 1600 m2
  Kielce: listopad - C.H. ECHO
  Warszawa: grudzień - styczeń - STADION NARODOWY - 2300 m2
  Trójmiasto, Szczecin, Białystok,Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Koszalin - Październik/Listopad/Grudzień/Styczeń/Luty
  Częstochowa, Zielona Góra, Olsztyn, Płock, Radom - Marzec/Kwiecień/Maj/Czerwiec
  Wakacje 2015 - Zakopane, Kołobrzeg, Władysławowo

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Lego!!! Też byliśmy na wystawie, ale zdecydowanie mniejszej niż ta pokazana u Was. Nie mogę się doczekać kiedy będzie w Lublinie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam lego :) Jak tylko mamy czas i ochotę bierzemy klocki i całą rodziną budujemy :)

  OdpowiedzUsuń