czwartek, 7 sierpnia 2014

Na półmetku roku pierwszego.

 
Czas obchodzi się z nami bezceremonialnie, połykając miesiące z taką szybkością. Nie jesteśmy w stanie za nim nadążyć i wystarczająco się nimi nacieszyć. Podobnie rzecz się ma z Alicją. Jeszcze "wczoraj" była taka maleńka, krucha i przestraszona tym wielkim, nieznanym światem, którego częścią tak nagle się stała. Dziś jest już sporym okruszkiem coraz lepiej komunikującym się z otoczeniem i mającym na swoim koncie pierwsze nieśmiałe próby przemieszczania się. Tak wiele zmian dokonało się w niej przez te sześć miesięcy. A jeszcze więcej w nas. Jestem zachwycona obserwując to, jak bardzo się zmieniliśmy jako rodzina. Jak urośliśmy. Bo ona nie tylko zawładnęła naszymi sercami. Sprawiła również, że ilość szczęścia w naszym domu uległa przemnożeniu.

Alicja jest niezwykle pogodnym niemowlakiem. Możliwe, że to radosne nastawienie pozostałych członków rodziny tak na nią działa. Jej płacz jest dla nas dość rzadkim doświadczeniem. W zasadzie to samo położenie ją na kocyku w pobliżu Heleny wywołuje w niej stan euforii. Spija z uwagą każde słowo z ust starszej siostry, uważnie obserwuje jej każdy ruch, śmieje się i gaworzy do niej bezustannie. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają w niej koty, które, odkąd zrobiła się bardziej ruchliwa, kręcą się wokół niej z zaciekawieniem.

Podobnie jak Helena, Alicja przepada za spacerami. Chusta, nosidełko to jej ulubione środki transportu. Mnie również odpowiadają jej preferencje, chcę jak najdłużej cieszyć się naszą bliskością, zanim sama nie zacznie podbijać świata na własnych nogach. Podobieństw jest więcej. Alicja jest bliźniaczo podobna do Heleny w wieku niemowlęcym. Lubią spać w tej samej pozycji, podobnie jedzą, budzą się i bawią.
 
A kiedy nadchodzi wieczór i kładziemy się wspólnie w łóżku, kontempluję najpiękniejszą chwilę każdego dnia. To właśnie wtedy, podczas lektury bajki na dobranoc, patrzą na mnie z miłością dwie pary najpiękniejszych w świecie oczu. I wierzcie mi, ta chwila mogłaby trwać wiecznie.

5 komentarzy:

 1. Piekne chwile cieszcie sie nimi :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowne chwile zawsze zbyt szybko ulatują ale nadchodzą nowe :D i całe szczęście

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, chwilo trwaj. Czas zdecydowanie za szybko ucieka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymaj w pamięci te chwile, jeszcze "wczoraj" maleńka a "za chwilę" będzie taaka duża ;)

  OdpowiedzUsuń