piątek, 9 maja 2014

Zanurzyć się w bajkowym gąszczu Starego Lasu.


Mamy to ogromne szczęście, że nasze rodzinne miasto otulone jest z każdej strony lasem. Kiedy tylko potrzebujemy odpocząć, ukoić się zielenią, napełnić płuca cudownie pachnącym powietrzem, pakujemy plecak i uciekamy na wycieczkę.  Nie skłamię, jeśli napiszę, że zakochaliśmy się w tych lasach. Oczarowały nas swoją różnorodnością, spokojem, urodą. Wycieczki po lesie uzależniają, dlatego staramy się tam zaglądać tak często, jak tylko na to pozwala czas. Podczas spacerów zawsze pamiętamy o edukacji. Uczymy Helenkę rozróżniać drzewa i rośliny, odkrywać ukryte piękno lasu, zachwycać się jego mieszkańcami oraz co najważniejsze, dbać o przyrodę. 

Pięknym dopełnieniem naszych leśnych przygód stała się książka Marioli Jarockiej "Tajemnice starego lasu". Lektura tych lekkich i przyjemnych bajek z łatwością wciąga nas w fantastyczne opowieści mieszkańców lasu. Doświadczamy w niej przygód ciekawskiego gawrona Ignacego, leniwej kukułki Helenki, samotnego jeżyka Ambrożego oraz wielu innych sympatycznych leśnych stworzeń. Historyjki przepełnione moralizatorstwem ukazują dzieciom jak piękną wartością jest przyjaźń, odwaga, nadzieja, posłuszeństwo, prawda. Przeżywamy przygody leśnych bohaterów doświadczając wraz z nimi lekcji prawdziwego piękna, sprawiedliwości, życzliwości.

Przeczytaliśmy te kilkanaście prostych bajeczek w jedno południe. Lekkość z którą zostały napisane sprawiają, że nie sposób się od niej oderwać. Stawiam wielkiego plusa za oswajanie tych emocji, które już wkrótce staną się częścią świata córki. Kolejnego plusa za ilustracje Wandy Piskorskiej. Malutki minus za opowiadanie o pingwinku, które moim zdaniem zupełnie nie pasuje do tej książki.

Książka do kupienia na stronie Sklepu Zysk i S-ka
w cenie 17,50 zł. 
Stron: 76.
Twarda oprawa.
Rok wydania: 2011


UWAGA! Mamy dla Was trzy egzemplarze książki Marioli Jarockiej "Tajemnice starego lasu". Zapraszamy jutro na ogłoszenie konkursu. 

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że więcej zdjęć ilustracji nie zrobiłaś, bo są bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Weź udział w konkursie, będziesz miała okazje je pooglądać na żywo.

   Usuń
 2. szczerze zazdroszczę lasu :)
  ciekawa pozycja,zajrzę na konkurs :)
  a kociak przesłodki,Wasz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasz, nasz. Mamy trójkę leniwych sierściuchów.

   Usuń
 3. Lasów Wam zazdroszczę, a książeczka mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ale ma zielone oczyska ten Twój kot!

  OdpowiedzUsuń