środa, 26 marca 2014

Pierwsze literki dla najmłodszych dzieci z Bazgroszyt.pl


Już od najmłodszych lat dziecko może poprzez rysowanie i malowanie trenować rączkę i w ten sposób przygotowywać ją do nauki pisania. Najmłodsze przedszkolaki chcą już odkrywać świat literek i chętnie malują i kolorują. Specjalnie dla najmłodszych dzieci, które nie mają jeszcze wprawy w rysowaniu, edukacyjny portal Bazgroszyt.pl przygotował książeczki do malowania i rysowania: Moje pierwsze literki oraz Labirynty Zwierzęta. Dziecko poznaje pierwsze literki i świat zwierząt poprzez zabawę, uczy sie rozpoznawać słowa, trenuje rączkę, co sprzyja rozwojowi mózgu. Ponadto dziecko rozwija wyobraźnię, a także koloruje i wspaniale się bawi. Duże drukowane litery ułatwiają naukę i zachęcają do rysowania po śladzie. Literkom towarzyszą ilustracje, które czekają na pokolorowanie! Wyjątkowo gruby papier ułatwi dziecku zabawę z pierwszymi literkami. 
 
Labirynty Zwierzęta to książka z grubego papieru z mnóstwem kolorowych ilustracji, które wprowadzą dziecko w zwierzęce przygody. Dzięki ćwiczeniom z labiryntami dziecko samo narysuje kształt zwierzaka, a przy okazji będzie trenować rękę i wyobraźnię. Poręczny format książeczek jest przyjazny dla ręki dziecka,  łatwo zmieści się w dziecięcym plecaku i w torebce mamy. W książeczkach czeka dodatkowa niespodzianka, którą kochają wszystkie dzieci - aż 24 kolorowe naklejki.Bazgroszyt. Ręka rysuje, główka pracuje!

 

Bazgroszyt.pl to serwis edukacyjno – rozrywkowy dla dzieci 3-8, który rozwija, uczy i bawi poprzez twórcze rysowanie.  Daje w ten sposób dziecku wiele korzyści: rozwój wyobraźni, poszerzanie wiedzy o świecie i ćwiczenia grafomotoryczne. Bazgroszyt   proponuje sposób na naukę wiedzy przedmiotowej, takiej jak matematyka, logiczne myślenie, czy język angielski – poprzez rysowanie – lekko i z wyobraźnią. 

Serwis oferuje autorskie materiały do nauki pisania, ćwiczenia rozwijające grafomotorykę rączki,  ponad 500 otwartych kolorowanek, edukacyjne gry i aplikacje.  Dzieciom w poznawaniu świata towarzyszą sympatyczni kredko-bohaterowie: Rysek, Kredzia i Kolorozaurus. Treści na serwisie są tworzone we współpracy z ekspertami i rodzicami. Bazgroszyt wykorzystuje idee EduTainment, czyli nauki przez zabawę i jest bezpiecznym i twórczym miejscem dla dzieci w internecie. Skoro rysowanie to frajda, to nauka przez rysowanie może być tylko jeszcze większą  frajdą.

2 komentarze:

  1. Fajne książeczki, mój Junior bardzo lubi kolorować zwłaszcza zwierzątka i autka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam w reku coś podobnego - ciekawa rzecz

    OdpowiedzUsuń