niedziela, 8 września 2013

Miasteczko Twinpigs - Westernowy Park Rozrywki w Żorach

Kolejny słoneczny weekend za nami. Tym razem nie zdecydowaliśmy się na dalekie podróże, wybór padł na położone 30 km od nas Miasteczko Twinpigs - Westernowy Park Rozrywki w Żorach. Tak wiele razy przejeżdżaliśmy obok tego parku, zastanawiając się, jakie atrakcje chowają się za okazałą bramą, aż w końcu nadszedł czas, abyśmy i my pojawili się tam jako zwiedzający. Warto zaznaczyć, że żorski Park otrzymał nagrodę najlepszego produktu turystycznego 2012 roku.


Miasteczko Twinpigs jest niczym innym, niż wystylizowanym XIX-wiecznym miasteczkiem Dzikiego Zachodu. Pomimo, że byliśmy jednymi z pierwszych osób przy kasie, pod miasteczkiem Twinpigs zastaliśmy dość sporą liczbę gości. Jak widać amatorów westernowego klimatu jest naprawę wielu.


Główna ulica parku z obiektami gastronomicznymi, sklepami, salonem i licznymi rozrywkami.  


 Początek naszej przygody w krainie kowboi nie przebiegł najlepiej. Helena postanowiła głośno wyrazić swoje niezadowolenie z faktu, iż większość atrakcji jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Zatem nasza mała rada dla rodziców z dziećmi poniżej tego wieku, aby uzbroić się w wielką torbę cierpliwości i najlepiej już od wejścia kierować się do strefy malucha, przeznaczoną dla najmłodszych odwiedzających. Pokój zabaw położony jest obok kina w wielu wymiarach 3, 4 i 5D. Niestety pomieszczenie to znajduje się na piętrze, więc niezbędna jest asysta jakiegoś osiłka, jeśli macie ciężki wózek do noszenia. Na całe szczęście na terenie Twinpigs o takowych twardzieli nie jest zbyt trudno. Co w samym pokoju? Mamy tam kolorowy basen pełen piłeczek, ślizgawkę, pokój do oglądania bajek oraz wspólne zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy, kolorowanki.


Twinpigs to ponad dwadzieścia obiektów dostarczających zwiedzającym mnóstwo rozrywki i emocji. Są obiekty skierowane dla mniejszych dzieci: plac zabaw, ścieżka edukacyjna (szukanie złota, dojenie krowy), jazda na kucyku, gigantyczna poducha, mini rodeo, itd.15- metrowa ścianka wspinaczkowa dla odważnych. 


W sklepach można nabyć strój kowboja oraz liczne pamiątki nawiązujące do dzikiego zachodu.


Wejście do dzielnicy meksykańskiej dla amatorów dużej dawki adrenaliny.


Jedna z największych atrakcji parku - Roller Coaster, czyli strome wzniesienia, spadki oraz ostre zakręty.Liczni animatorzy zaczepiają zwiedzających. Poniżej Więzień, jeden z najsympatyczniejszych postaci parku.  

Od południa, co godzinę odbywają się w parku pokazy i występy: napad na bank, pokazy kowbojskie, pojedynki rewolwerowców,  pokazy iluzji, fire show oraz wiele innych.
Park czynny jest codziennie od 10.00 do ostatniego zwiedzającego. Wszystkie atrakcje oraz parking są w cenie biletów wstępu. Strona www Miasteczka Twinpigs.Miasteczko Twinpigs to atrakcyjne miejsce na rodzinny wypad. To idealne miejsce dla starszych dzieci. Ale nie tylko, każdy znajdzie tam atrakcje dla siebie. Tak wiele się tam dzieje, że czas mija niepostrzeżenie. Wrócimy tu za 2 lata, wtedy Helenka w pełni skorzysta z większości atrakcji czekających na odwiedzających Westernowy Park Rozrywki w Żorach.

4 komentarze:

 1. oj ostatnie zdjęcie wymiata do zjedzenia :):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba :) Szkoda, że tak daleko do nas.

   Usuń
 2. Na taką ściankę wspinaczkową chętnie bym wlazła :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Od nas też kawał drogi, ale warto wiedzieć o tym miasteczku:)

  OdpowiedzUsuń