sobota, 4 maja 2013

Simba Toys - Keyboard


Muzyka jest obecna w naszym domu niemal przez cały dzień. Najczęściej w tle naszych codziennych zajęć szumi ukochana radiowa Trójeczka. Helenka od czasu do czasu słucha Baby Radio, ale najczęściej upomina się o puszczanie swoich ulubionych płyt, wśród których najczęściej sięga po płytki Mini Mini, Pana Kleksa oraz muzykę z Kubusia Puchatka. Nie dziwi mnie zatem jej umuzykalnienie, wystarczy chwilkę poklaskać, a mała już pląsa w swoich niepowtarzalnych figurach tanecznych, nierzadko przypominających pogo. :)

Pierwszy instrument muzyczny, który otrzymała Helenka w prezencie było tamburyno, ale nie zapałała do niego miłością. Spróbowaliśmy zatem z keyboardem i nie ukrywam, że był to zdecydowanie lepszy pomysł. Pianinko firmy Simba Toys to bardzo przyjemna zabawka dla każdego małego muzyka. Pianinko jest dość sporych rozmiarów ma niemal 40 cm szerokości i prawie 30 cm wysokości. Zabawka ma 24 przycisków, które wygrywają po 8 odgłosów zwierząt, 8 rytmów oraz 8 melodii. Można regulować głośność urządzenia oraz nagrywać i odtwarzać własne kompozycje.

Jak można się było spodziewać największym zainteresowaniem cieszą się odgłosy zwierząt. Są to kolejno koń, owieczka, ptaszek, piesek, kaczuszka oraz krówka. Dodatkowo po włączeniu funkcji odgłosów zwierząt można samemu wygrywać zwierzęce melodie na klawiaturze. Zagranie utworu "Panie Janie" muczeniem krowy to niezapomniane przeżycie.

Klawiatura pianinka zawiera dwie oktawy, tak jak prawdziwe pianinko. Mogłam zaimponować córce znajomością nut do "wlazł kotek na płotek" - no proszę jaka zdolna mama! Zabawka sprawiła Helence sporo radości, sięga po pianinko dość często. Niedługo planujemy zakupić perkusję i gitarę i ostro bierzemy się za próby. Przyjdziecie na nasz koncert? Liczę na Was :)Koszt: 79,99 w Leclercu, baterie w komplecie.

3 komentarze:

 1. Nie byłam taka odwazna i nie zakupiłam podobnego urządzenia dla córy :)
  Ma kilka grających zabawek ale nie wzbudzaja zainteresowania, od małego ksiązki to najlepsza zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Grająca zabawka - ZŁO! ;)

  A tak na serio to dzieciaki niestety uwielbiają takie zabawki, ale dlaczego nie we wszystkich można ściszać dźwięk?

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna rzecz ten keyboard.
  Dobrze jest uczyć dzieci od początku miłości do muzyki, bo co byśmy bez niej zrobili.?
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń