środa, 6 marca 2013

Dress For Success - organizacja tylko dla kobiet.

Niedawno pisałam o moim udziale w konferencji dedykowanej kobietom. Spotkanie miało na celu ukazanie pozytywnych przykładów kobiet łączących rozwój osobisty i zawodowy z macierzyństwem, pokazanie stereotypów społecznych dotyczących macierzyństwa oraz wsparcie kobiet w dążeniu do niezależności i po prostu realizacji własnych celów.


Dziś chciałabym się pochylić nad aspektem aktywności zawodowej kobiet, a właściwie na jej braku. W trakcie konferencji wystąpienie miała przedstawicielka stowarzyszenia non-profit Dress For Success. Jest to organizacja, która działa na rzecz niezależności finansowej kobiet w ich trudnej sytuacji życiowej. Beneficjentkami stowarzyszenia są wyłącznie kobiety poszukujące pracy. Do tej grupy zaliczają się samotne matki, kobiety po raz pierwszy wchodzące na rynek pracy, a również te długotrwale bezrobotne. Pomoc oferowana jest również kobietom po 45 roku życia, oraz kobietom pochodzącym z rodzin patologicznych.
Jak wygląda to w praktyce?. Dress For Success zaprasza na cykl spotkań w trakcie których pracują nad różnymi aspektami, które mają przybliżyć wykluczone kobiety do osiągnięcia upragnionego celu.  I tak na przykład dba się o odpowiedni poziom motywacji kobiet, poprzez spotkania z psychologiem. Odbywa się również spotkania z trenerem/mentorem, na których przyswajana jest wiedza dotycząca właściwego przygotowywania dokumentów rekrutacyjnych oraz nabycia umiejętności skutecznego zaprezentowania się przed pracodawcą. Kolejne spotkania to sesja z wizażystą, który dobiera odpowiedni strój, w którym kobieta zaprezentuje się w trakcie spotkania rekrutacyjnego, dobierany jest również makijaż i kosmetyki, oraz umawiane jest spotkanie z fryzjerem. Uczestnictwo w programie i wszystkie jego elementy beneficjentka otrzymuje za darmo. Statystyka mówi, że 75 % kobiet po zajęciach w Dress For Success znajduje pracę i utrzymuje ją ponad rok. Ponadto, nawet po znalezieniu wymarzonej pracy, nadal można utrzymywać kontakty z mentorami. Organizacja działa na zasadzie wolontariatu, patronat nad Dress For Success objęła Jolanta Kwaśniewska.

Jeśli w Twoim otoczeniu znajdują się kobiety, które mogą być beneficjentami stowarzyszenia, podziel się proszę z namiarami na Dress For Success. Koordynatorki działają w następujących miejscowościach: Katowice, Warszawa, Poznań i Kraków. Organizacja przyjmuje również biznesowe ubrania: sukienki, kostiumy, marynarki, których już nie zamierzacie nosić. Można również przyłączyć się do wolontariatu. Więcej informacji na stronie www.
 
2 komentarze: