środa, 27 lutego 2013

Misiowe wierszyki

Dziś prezentuję przepięknie wydany zbiór wierszyków pod tytułem: "Misiowe wierszyki". Wybór wierszy z misiem w roli głównej dokonany został przez Małgorzatę Potocką, a ilustracje wykonał Ryszard Matecki. Książkę wydał Papilon. Cena w księgarni Matras 24,90 zł.


Pierwsze, co przykuło moją uwagę i zdecydowało o zakupie książki to prześliczne ilustracje Ryszarda Mateckiego. Misie w jego wykonaniu są urocze, zresztą zobaczcie sami.Wiersze, które pojawiły się w książce, jak łatwo można się domyślić, to wyłącznie poezja o misiach. I tak mamy tu : Jadą, jadą misie, jak również Naprawimy misia Czesława Janczarskiego, Pożegnanie z misiem Honoraty Chróścielewskiej, Niedźwiedź Jana Brzechwy, Miś i pszczółki Lecha Konopińskiego, Nie obejdzie się bez misia Marii Czerkawskiej, Sen niedźwiedzia Wandy Chotomskiej, Misie Doroty Głośnickiej, Niedźwiedź na nartach Pawła Beręsewicza oraz Piosenka o misiu.


 

Należy również podkreślić, że Misiowe wierszyki to książka o dość dużych gabarytach, gdyż jej rozmiary to aż 27 cm x 27 cm. Jest to wydanie na kartonie, o dwu milimetrowej grubości stron, czyli odporna na darcie, gryzienie czy gniecenie.


Wybór książki był przede wszystkim wynikiem fazy misiowej, na którą zapadła w ostatnich dniach córka. Objawiło się to odkryciem nowego słowa: MIŚ, które to pojawia się w jej ustach setki razy dziennie. Jak można się domyślić, po zapoznaniu się z książką, Helenka była wniebowzięta. Mogła powtarzać ulubione słowo do woli, zaraz też poczęła znosić swoje wszystkie ukochane misie i nie pozostało mi nic innego, jak tylko urządzić nam małe misiowe party.

 
I na koniec opis z okładki:

"Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz."
Są misie pluszowe, z naszytymi łatkami, w kratkę i te całkiem zwyczajne - gałgankowe. Ale wszystkie ukochane przez dzieci. Są też pogodne wierszyki o misiach znanych polskich autorów, które znajdziecie w tej pięknie ilustrowanej książce. Czytając dzieciom wiersze o ich ukochanych pluszowych przyjaciołach, wprowadzamy w świat przeżyć najmłodszych wiele dobrych emocji.

2 komentarze: